https://hook.eu1.make.com/h5igd6tut3nt5jt5su9r8yuime7ciwkx

Lekcja tekstowa
Lekcja audio
Zadanie
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Przed Tobą trzecia, ostatnia lekcja!

Pokażę Ci w niej, jak wygląda moja praca krok po kroku, z jakich narzędzi korzystam i co robię, żeby wypracować najlepszą wersję komunikatu. Pamiętaj o tym, że praca UX writerska to proces, a nie olśnienie :)

📘 Słowniczek pojęć z dzisiejszej lekcji

Default (ustawienie domyślne) - wartość lub stan, który jest automatycznie używany, jeśli użytkownik nie dokona żadnych zmian.

Desk research - badanie przeprowadzane przy użyciu dostępnych informacji i materiałów, które znajdują się w źródłach dostępnych na biurku lub w internecie.

FigJam - proste, intuicyjne narzędzie online do współpracy i tworzenia projektów graficznych. Pozwala użytkownikom rysować, projektować i komunikować się w czasie rzeczywistym.

Makieta treści (prototyp) - uproszczony projekt lub model produktu, witryny internetowej lub aplikacji, który pomaga zrozumieć, jak będzie działać i wyglądać w rzeczywistości. Jest to wersja testowa przed właściwym tworzeniem produktu.

No-code - podejście do tworzenia oprogramowania lub aplikacji, które nie wymaga umiejętności programowania (pisania w kodzie, posługiwania się zaawansowaną technologią).

Toggle switch (przełącznik) - przycisk w interfejsie, za pomocą którego można przesunąć w jedną z dwóch pozycji, aby włączyć lub wyłączyć funkcję. Zwykle używamy go, gdy mamy do zaproponowania dwie opcje do wyboru.

User flow - sekwencja kroków lub interakcji, które użytkownik podejmuje podczas korzystania z produktu lub witryny internetowej.

UX writing to jedna z kompetencji przyszłości w cyfryzującym się świecie. W tym kursie masz szansę poznać wszystkie aspekty pracy osoby związanej z UX writingiem. Zaczynamy od rynku pracy i jego potrzeb. Omawiam też sposoby pisania UX, aby łatwo Ci było odróżnić je np. od copywritingu i poznać ich specyfikę. Ostatnia lekcja to zajrzenie do warsztatu pracy, poznanie narzędzi, których używamy projektując treści. Na koniec możesz sprawdzić się w quizie i odkryć, czy pasujesz do roli UX writera/ki.

Jeśli okaże się, że jest to Twoja droga możesz kontynuować ją na dużym, certyfikowanym kursie projektowania treści. Znajdziesz go także w Akademii Dobrej Treści. Start nowej edycji już 15 września 2024 roku.

Kamila Paradowska
Kamila Paradowska

Na co dzień pracuję jako projektantka i kreatorka treści. Tworzę treści na strony internetowe i do social mediów, przygotowuję scenariusze filmów promocyjnych i edukacyjnych, a także strategie komunikacji dla produktów cyfrowych (gry, aplikacje) i nowych marek (nazwy, sposoby komunikacji z klientami).

Zajmuję się tworzeniem i wdrażaniem efektywnej komunikacji w organizacjach zarówno wewnątrz, jak jak na zewnątrz - dla pracowników, klientów i odbiorców. Jestem autorką szkoleń i kursów online. Przeprowadziłam warsztaty m.in. dla pracowników firm i instytucji takich jak: Aviva, Bonami.pl, Narodowy Fundusz Zdrowia, Uniwersytet Szczeciński, Książnica Pomorska, czy Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. J. Paderewskiego w Szczecinie.

Moje wieloletnie doświadczenie jako wykładowczyni i autorki projektów edukacyjnych sprawia, że każde szkolenie to przygoda i solidna dawka wiedzy idealnie skrojona do potrzeb organizacji.

Warsztat pracy: badanie, pisanie, wykreślanie, testowanie
keyboard_arrow_down
UX writing od podstaw
99%
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.