Linki do przykładów z lekcji
Narzędzia
Hotjar - program do badania zachowań użytkowników na stronie
Design Mode - rozszerzenie do przeglądarki Chrome
Słownik
Hero section - obszar strony, który pojawia się jako pierwszy pod logo i menu. Standardowo powinien zawierać takie elementy jak: skrótową informację o ofercie, korzyści ze współpracy, informację o tym, dlaczego odbiorca może mieć do firmy zaufanie. Kluczowym elementem jest też określenie, jakie działanie ma podjąć użytkownik w następnej kolejności. Wśród działań może być np. przejście do szczegółwej oferty, zapis na newsletter, link do umówienia konsultacji, połączenie telefoniczne i wiele innych.
📝 Notatki ze wszystkich lekcji do pobrania [dokument Google]
Twoje wersje stron z Design Mode
Wpisz alternatywne wersje hero section na różnych stronach korzystając z wtyczki Design Mode. W kreacji kieruj się identyfikacją wizualną, inspiruj się charakterem przekazu zbudowanego przez design - kolory, zdjęcia, typografię. Staraj się układać tekst precyzyjnie, zachowaj identyczną długość tekstów. Jeśli skorzystasz z Webflow, sprawdź koniecznie, jak twój tekst układa się na urządzeniach mobilnych. Masz do sprawdzenia widoku niewielkie menu na samej górze strony, nad projektem.
Kiedy będziesz w panelu Webflow prześledź różne rozwiązania zastosowane w różnych szablonach jeśli chodzi o akcję, którą może wykonać użytkownik. Wynotuj sobie różne formy akcji, którą mogą podjąć użytkownicy w relacji ze stroną.
Kompleksowy kurs projektowania tekstów do interfejsów
✏️ 30 lekcji wideo
✏️ 15 kreatywnych ćwiczeń
✏️ notatki i listy kontrolne do pobrania
✏️ nauka o narzędziach projektowych (Miro, Notion, Framer)
✏️ wiedza o systemach no-code (do samodzielnego tworzenia produktów)
✏️ tworzenie portfolio i certyfikat ukończenia kursu
✏️ możliwość dokupienia konsultacji indywidualnych